Jak znaleźć sukienki dla druhen?

druhny1

Według staropolskiego obyczaju rola druhen polega na zaprowadzeniu Pana Młodego do mieszkania Panny Młodej. Druhny mają także obowiązek towarzyszyć Młodej Parze w czasie ślubnej ceremonii, jak również podczas wesela – druhny siedzą przy tym samym stole, co Panna Młoda i Pan Młody. Jak widzisz, druhny są więc bardzo ważne, dlatego trzeba przywiązywać uwagę również do takich spraw, jak sukienki dla druhen. Powinny one mieć jak najbardziej jednolite kreacje, które stylistycznie połączą całą ślubną uroczystość.

Jak dobrze wybrać sukienki dla druhen?

druhny2O kolorze sukienek dla druhen zazwyczaj decyduje Panna Młoda. Warto dobrać sukienki do kolorystyki wystroju na ślubie i weselu – dzięki temu wszystko wizualnie będzie tworzyło harmonijną całość. Sukienki kolorystycznie mogą, a nawet powinny być dopasowane do kwiatów, jakie znajdą się w bukiecie Panny Młodej. Najlepiej bazować na delikatnych i dziewczęcych kolorach, jak pastelowy błękit, róż czy lilia. Jeżeli jednak Panna Młoda wraz z druhnami uznają, że taka kolorystyka jest mdła i blada, można sięgnąć po kolory mocniejsze, ale bezpieczne – turkus, wrzos lub burgund. Przy wyborze koloru sukienki dla druhen należy brać także pod uwagę porę roku – wiosną i latem warto zdecydować się na jaśniejsze, delikatniejsze kolory, natomiast mocne barwy lepiej zakładać na jesień i zimę.

Najlepiej będzie, jeśli wszystkie druhny będą miały na sobie taki sam lub bardzo podobny fason sukienek. To może być bardzo trudne zadanie ze względu na to, że każda kobieta ma inną urodę i sylwetkę. Jednak jeśli poświęci się na to wystarczająco dużo czasu, można odnaleźć właściwy fason sukienki, a każda druhna może w nim wprowadzić minimalne poprawki, dzięki czemu będzie czuła się swobodnie, a jednocześnie jej sukienka nie będzie się wyróżniać spośród innych. Sukienki mogą minimalnie różnić się zastosowanymi marszczeniami czy długością.

Druhny powinny wyglądać podobnie do Panny Młodej, ale nigdy tak samo. Jeśli to ty jesteś przyszłą Panną Młodą, zwróć uwagę na charakterystyczne elementy w swojej sukni ślubnej i postaraj się je wdrożyć do każdej sukienki dla druhen. To może być np. koronka, kamyki czy kryształki lub też inne dodatki, jak parasolka. Pozwól swoim druhnom przymierzyć takie sukienki, jakie chcą. Być może ich propozycje przypadną do gustu również tobie. Jako Panna Młoda musisz pamiętać, że druhny będą twoją ozdobą i przyjęcia weselnego, to one będą dbały o zadowolenie gości i dobrą zabawę. Sukienki dla druhen są także w naszej ofercie.