Rola dodatków w stylizacji, czyli krawat na studniówkę

krawat2

Studniówka to często pierwsza okazja na jaką kupuje się garnitur – ważny krok na drodze do męskiej elegancji oraz umiejętności kreowania swojego wizerunku. Styliści najczęściej doradzają klasyczne, sprawdzone rozwiązania i dobrze skrojone modele, które wyglądają perfekcyjnie. Skoro stawiamy na granatowy czy grafitowy garnitur oraz białą koszulę, to nieco różnorodności możemy wnieść za pomocą dobrze dobranych dodatków.

Jaki krawat na studniówkę wybrać?

krawatOdstawmy na bok biel – zleje się z koszulą oraz nada mdłego wyglądu  – oraz czerń, która z kolei kojarzy się z oficjalnymi okazjami, rodzinnymi uroczystościami. Tutaj jest miejsce na nieco więcej kolorów oraz szczyptę wzorów. Trzeba jednak zachować umiar. Dlatego dobrym pomysłem będą wszelkie burgundowe odcienie, bordo, granat, ale też szmaragdowe zielenie. Raczej kiepskim pomysłem są jaskrawe kolory, takie jak limonka czy orange, bowiem ujmują elegancji i prezentują się zbyt dyskotekowo. U nas w sklepie internetowym oferujemy szeroką paletę kolorów oraz wzorów krawatów w nowoczesnym i klasycznym wydaniu. Dominują wąskie modele, wykonane z jedwabiu oraz delikatnych tkanin.

A może mucha?

Stylowi mężczyźni mogą się wyróżnić dzięki dobrze dobranej musze. Jednak skoro krawat na studniówkę nie powinien być utrzymany w tonacji bielu lub czerni, tak i mucha powinna być bardziej wyrazista. Raz, że czarne zakładka się tylko do smokingu, a dwa, że biała kojarzy się nam z kelnerem. Najlepsze będą modele granatowe lub ciemnoczerwone, które ożywią twarz oraz wniosą świeżość, styl do całej kreacji. Do takiego dodatku dobieramy także szykowną butonierkę – znajdziesz je u nas razem z innymi akcesoriami dla gustownych mężczyzn.