Jak wybrać sukienkę na studniówkę?

suknia 6

Każda kobieta lubi czuć się pięknie i wyjątkowo, szczególnie podczas specjalnych uroczystości. Do takich wydarzeń bez wątpienia należy studniówka. Jaką sukienkę wybrać, by czuć się gwiazdą balu maturalnego?

Jaka długość?

Najpiękniejsze sukienki na studniówkę mogą być zarówno krótkie, jak i długie, a tylko od Ciebie zależy którą wybierzesz i w której czujesz się najlepiej. Pamiętaj jednak, że studniówka to ważne formalne wydarzenie, na którym po prostu trzeba wyglądać z klasą. Nie ma więc mowy o zbyt kusej miniówce. Najkrótsza sukienka na studniówkę powinna sięgać do połowy uda. Jeśli chcesz uniknąć faux pas związanego z dobraniem nieodpowiedniej długości postaw na suknię maxi. Tego typu kreacje świetnie wyglądają szczególnie na wysokich paniach. Mają wiele plusów: pozwalają zakryć niedoskonałości figury i nóg.

Jaki kolor?

suknia 7W przypadku kreacji wieczorowych najpopularniejsze kolory to oczywiście czerń, czerwień i granat. Barwy te są ponadczasowe i niezwykle eleganckie. Nie oznacza to jednak, że na studniówkowy bal nie można założyć kreacji w żywym kolorze. Jeśli lepiej czujesz się w barwnych kreacjach po prostu na taką postaw. U nas znajdziesz zarówno klasyczne czarne sukienki, jak i te w nieco żywszych i odważniejszych kolorach.

Jaki krój?

Krój sukienki na studniówkę uzależniony jest od indywidualnych upodobań oraz typu figury. Niższe panie o wiele lepiej wyglądają w rozkloszowanych sukienkach, natomiast wysokie dziewczyny o nienagannych figurach mogą pozwolić sobie niemal na każdy krój. Jeśli jesteś szczupła to niezależnie od wzrostu możesz postawić na obcisłą sukienkę. Jeżeli natomiast chcesz ukryć niedoskonałości figury wybierz kreację, w której gorset jest obcisły, a dół luźno puszczony.